Love Note Love Cards Love List

Historia Love Note – jak prezent ślubny stał się biznesem sprzedającym prawie 100 000 książek prezentowych

Dowiedz się, jak Love Note wszedł na rynek międzynarodowy i jak poszukiwanie prezentu ślubnego zmieniło się w innowacyjny, unikalny prezent. Love Note obchodzi swoje 2. urodziny i z tej okazji zapytaliśmy naszych założycieli o historię firmy.

„To dla nas ogromny sukces, kiedy dostajemy miłą wiadomość mówiącą o tym, jak bardzo ktoś jest wzruszony książką Love Note, bo właśnie dlatego to robimy”. Przeprowadziliśmy wywiad z twórcami Love Note, Mártonem Álovitsem i Mihály Pinczi.

Jak i kiedy powstał pomysł na Love Note?

Misi: Założyłyśmy Love Note razem z Marci. Tak naprawdę to mój ślub zapoczątkował nasze działania. Bardzo kocham moją żonę, ale często czuję, że nie potrafię przekazać tego. Chciałem stworzyć dla niej coś zupełnie wyjątkowego, co naprawdę ją poruszy. Wiedziałem, że Marci może mi w tym pomóc i właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł stworzenia wyjątkowej książki, w której mógłbym jej powiedzieć, jak bardzo ją kocham: Mogłabym wymienić nasze małe, ale miłe wspomnienia, powiedzieć jej, co najbardziej w niej kocham. Była tak szczęśliwa, gdy ją dostała, że aż miło było patrzeć. Wtedy pomyśleliśmy, że taka możliwość powinna być oferowana innym również.

Skąd wzięło się Wasze motto?

Marci: Które z nich masz dokładnie na myśli? Coś specjalnego – dla kogoś specjalnego czy opowiedz nam swoją historię?

Tak naprawdę możesz opowiedzieć o obydwu.

Marci: Haha, w porządku. Właściwie oba mówią za siebie. „Coś specjalnego – dla kogoś specjalnego”: widzieliśmy to u wielu naszych znajomych i prawdę mówiąc, sami często wpadaliśmy w ten błąd: wszystkie dobre intencje idą na marne, nawet jeśli kogoś bardzo kochamy – jak brak dobrego pomysłu to i tak kończymy zaskakując ich nudnym, oklepanym prezentem. Wielu osobom trudno jest wyrazić to, co czują, a nie każdy rodzi się osobą kreatywną, ze zręczną ręką. Chcieliśmy tym osobom pomóc i ułatwić to zadanie. A „Opowiedz nam swoją historię” dotyczy stworzenia książki, ponieważ możecie ułożyć w niej bohaterów, wybrać kolorowe okładki i za pomocą scen (stron książki) opowiedzieć historię Waszej dwójki. Możesz używać szablonów, jeśli chcesz, lub przepisać całość. Masz pełną swobodę, aby powiedzieć, dlaczego tą drugą osobę kochasz, jak ją poznałaś lub dlaczego jesteś jej wdzięczna.

I tworzycie produkty tylko dla par?

Marci: Jestem dumny, że mogę powiedzieć: nie, Love Note to nie jest tylko dla par! Przez chwilę to była prawda, początkowo bohaterowie, okładki i sceny książki były dostosowane do par, razem z naszym plakatem bucket list, Love List. Jednak jedynie podczas wprowadzania na rynek skupiliśmy się wyłącznie na parach. Wiemy, że nie tylko kochacie swojego partnera, ale zrobilibyście wszystko dla swojej rodziny i przyjaciół. Od samego początku wiele osób pisało do nas z pytaniem, czy planujemy rozszerzenie książki, niektórzy chcieli zrobić niespodziankę swojej najlepszej przyjaciółce, inni mamie. Obecnie dodaliśmy tak wiele dodatków do książki, że możesz zrobić jedną dla każdego.

Czy jesteście obecni tylko na Węgrzech?

Misi: Nie, nawet nie zaczęliśmy na Węgrzech, zaczęliśmy w Rumunii. Obecnie jesteśmy obecni w 6 krajach. Rumunia, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Węgry i Polska.

Co motywuje zespół do działania? Ile osób obecnie pracuje u Was?

Marci: Jesteśmy wciąż bardzo małą firmą. Pomimo, tego, zespół jest dość międzynarodowy, bo obecnie jesteśmy obecni w 6 krajach. Na szczęście mamy bardzo dobry team, w którym wszyscy pracujemy razem, aby osiągnąć nasze cele. Jesteśmy entuzjastyczni i zmotywowani, kochamy to co robimy, mogę to szczerze powiedzieć w imieniu całego zespołu. To także ogromny zastrzyk energii, gdy czytamy pozytywne opinie, które otrzymujemy każdego dnia i jak wiele osób jest zadowolonych z naszych produktów. To sprawia, że praca jest dla nas bardzo satysfakcjonująca.

Co do tej pory było Waszym największym sukcesem?

Misi: Nie mógłbym wybrać jednego w szczególności, ponieważ mieliśmy tak wiele wspaniałych chwil, którymi podzielili się z nami nasi klienci. Są może 2 bardzo pamiętne wydarzenia, które przyszły mi na myśl zaraz po zadaniu pytania. Jednym z nich było oświadczyny. Już podczas redagowania książki zauważyliśmy, że będzie się tu działo coś wielkiego. Po oddaniu książki (ona oczywiście powiedziała tak) podzielili się z nami swoją historią, byliśmy pod wielkim wrażeniem. Innym przykładem może być przypadek, kiedy jedna małżonka napisała do nas, że jej mąż od 42 lat, który zazwyczaj nie jest zbyt otwarty na swoje uczucia, był poruszony tą książką. Zawsze jesteśmy zachwyceni, gdy otrzymujemy takie informacje zwrotne!

Jakie są Wasze cele związane z tym biznesem?

Misi: Oprócz sprzedaży produktów mamy jeszcze jeden bardzo ważny cel, a jest nim poprawienie i wzmocnienie relacji międzyludzkich.

To rzeczywiście brzmi dobrze, ale jak planujecie to zrobić?

Misi: Przede wszystkim, kiedy patrzysz na nasze produkty, wszystkie dają Ci osobiste, wspólne przeżycia lub pokazują, co czuje do Ciebie druga osoba. To samo w sobie zbliża ludzi do siebie. Nasz zespół nieustannie pracuje nad tym, aby móc oddać się ludziom poza fizycznymi produktami, które można kupić, więc piszemy wiele artykułów na blogu na różne tematy, które pomagają rozwijać relacje z partnerem, przyjaciółmi, rodziną. Niektóre z nich są poważniejsze, dłuższe artykuły, na przykład, gdzie omawiamy materiały napisane przez psychologów zajmujących się związkami, ale niektóre są prostsze, na przykład, gdzie dzielimy się z naszymi followerami sezonowymi poradami dotyczącymi randek.

Jak obchodzicie urodziny firmy?

Marci: W ramach firmy na pewno będziemy świętować nasze 2 urodziny z zespołem, ponieważ jesteśmy bardzo dumni, że doszliśmy tak daleko, a nasi współpracownicy uwielbiają imprezy typu team building. A dla naszych klientów oferujemy 20% zniżki przez 3 dni.